O NÁS

průvodkyně procesem

Berenika Maněnová

průvodkyně rituály a organizátorka akcí


Motto: 

"Miluji Život a Život miluje mě"

Jsem průvodkyně po sebepoznávacích a transformačních léčebných setkáních. Mám za sebou kurzy zaměřené na rozvoj osobního potenciálu, nepočítaně léčebných zážitků při stavech rozšířeného vnímání a čtyři Vision Questy. To všechno mi přineslo schopnost hlubokých vhledů, napojení na přírodu i bytosti a vnímat principy, ve kterých se pohybujeme. K tomu šiji, maluji obrazy a tvořím kolem sebe komunitu laskavých a plodných vztahů. Další mojí dlouhodobou specialitou je práce s potravinami a zdravé vaření, které chutná a dodá radost a energii. 

O mém vztahu k projektu

Ráda se toulám přírodou a podnikám posilující pobyty. Už od dětství. Schopnost přírody obrodit lidské síly jsem nejvíce pocítila při šamanských rituálech, které jsem organizovala ve spolupráci s Jorgem Redtailhawkem z USA. Několikadenní indiánský rituál Vision Quest, při kterém je člověk sám v přírodě několik dní a nocí bez jídla a vody byl vždy pro mě ohromnou duchovní a duševní vzpruhou, ze které jsem čerpala mnoho měsíců. Cítila jsem se mezi stromy jako mezi anténami univerza, kterému jsem mohla odevzdat všechny starosti a přebytečné myšlenky a vracela se s jasnou myslí. Fyzicky to však bylo utrpení. V souvislosti s fyzickými pochody a potřebami ženského těla, které je jemné a citlivé, jsem při posledním absolvování Vision Questu obdržela jasnou vizi stejně přínosného procesu pro ženy. Pobyt v přírodě s možností se lehce najíst (tak aby smysly zůstaly jasné), s možností pohybu ve vlastním rytmu, bez nutnosti cokoliv "zvládnout", či "vydržet". 

Důležitým aspektem pro mě je možnost probrat cokoliv, co z mé mysli vyvstane, s povolanou osobou, která má k tomu vzdělání a praxi. Tou je Vlaďka :-)

Vlaďka Roldánová

lektorka a koučka, člen European Mentoring and Coaching Council https://www.mantenatrainings.cz/

Motto:
"Život MŮŽE být absolutně fenomenální! A MĚL BY BÝT..."


Jsem lektorka a certifikovaná koučka s 20 letou úspěšnou praxí a mezinárodní certifikací kouče u EMCC. Na našem setkání Vás budu provádět návody a zkušenostmi, jak se dostat sama k sobě, jak pracovat se svými vnitřními stavy v různých prostředích, jak jim porozumět a jak je umět využívat ke svému prospěchu. Budu vám oporou při vašem vnitřním hledání a nacházení, budu vás podporovat v tom, abyste svoje poznání nalezené v klidu přírody neztratily a dovedly využít i v hukotu běžného denního života.  

O mém vztahu k projektu: 

Zkušenost s covidem, všechny příběhy, které jsem za ty dva roky prožila sama, se svou rodinou, se svými klienty, nebo jen slyšela vyprávět, mají společného jmenovatele. A tím je otázka Kdo jsem já? Na jakých základech stojí moje pevnost, moje sebevědomí? O co se můžu opřít, z čeho čerpat, když se svět kolem houpe? Čili návrat k sobě. A přemýšlení o tom, jak kvalitní je můj vztah sám se sebou. Koneckonců, když se všechno houpe, nemáme jiného parťáka, než sami sebe. Toto přemýšlení ovšem není úplně jednoduché. Zejména ženy k tomu, aby se otevřely samy sobě, potřebují často chráněné, bezpečné a láskyplné prostředí. Pro jednotlivé ženy, klientky, toto prostředí vytvářím často. A tak se samozřejmě nabízí myšlenka, že toto laskavě růstové prostředí je možné vytvořit pro více žen zároveň, navíc ještě umocněné vzájemným sdílením.Takhle tedy vznikl projekt Vlastní rytmy. Jako chráněné místo pro setkání se sama se sebou a zároveň s ostatními ženami, jako místo, odkud můžeme bezpečně nahlédnout do své duše, něco tam popracovat a zase se zdravě vrátit zpět.
A samozřejmě, na náročnou cestu si bereme osvědčené parťáky. Lidi, na které jsme dlouhodobě naladěni, na které se můžeme spolehnout, lidi, kteří v mnoha ohledech umějí víc nebo něco jiného, než já sama. A tímhle člověkem, touhle spolehlivou, laskavou a tvořivou osobou je pro mě Berenika.